10 põhjust miks inimesed võtavad hüpoteeklaenu väljastpoolt pankasid

Inimestel on erinevatel eluetappidel väga erinevad soovid ja vajadused. Pankade laenutooted on enamasti rangelt piiratud kas siis tingimuste osas või laenu kasutamise eesmärk ei ole vastavuses tarbijate vajadustega. Sellistes olukordes võib aidata krediidiandja pakutav hüpoteeklaen ehk selline laen kinnisvara tagatisel, mille tingimused on tarbija jaoks paindlikumad. Laen kinnisvara tagatisel võib aidata järgmistes olukordades:

1) Suvila renoveerimine, kui suvilat ei taheta muuta püsielukohaks ja kui suvila ei sobi tagatiseks. Sel juhul saab võtta oma linnakorteri või kodumaja tagatisel lisalaenu ja kasutada laenuraha oma äranägemise järgi.

2) Soov luua oma pereäri. Sulle võib tunduda, et sinu idee on maailma parim, kuid sa ei suuda seda maha müüa pankadele, EAS-ile, kuid ise näed selles suurt potentsiaali ja oled valmis oma kodu tagatisel laenu võtma.

3) Tasuda välismaal õppiva lapse ülikooli õppemaks. Kool on juba lõpusirgel, kuid puudub veel viimane osa õppemaksust.

4) Soetada endale auto otse välismaalt. Kui on soovi osta endale unelmate auto, kuid selleks ei ole võimalik saada liisingut.

5) Kinnisvara ostmiseks välismaal. Oled juba ammu unistanud oma armsast pesast päikeserannikul, kuhu saaks aastaringselt sõita patareisid laadima. Võta hüpoteeklaenu oma Eesti kodu tagatisel ja muuda oma unistus teoks.

6) Laenude konsolideerimine. Oled teinud ebasoodsaid otsuseid ning võtnud väga kõrge intressiga väikelaene mitmetelt pakkujatelt. Võttes ühe laenu soodsamatel tingimustel, saada kallimad laenud tagasi maksta ja seeläbi vähendada oma igakuiseid makseid.

7) Ootamatute väljaminekutega toimetulemiseks. Väikeettevõtjal, kellel tekib ootamatu väljaminek, mis ei ole seotud tema äritegevusega ning seetõttu on laenu saamine oma kodupangast praktiliselt võimatu.

8) Põllumehele kulude katteks, kui jällegi on aeg teha kevadtöid, kuid seistakse olukorra ees, kus vabade vahendite puudumise tõttu ei jätku seemet ja väetist kõigile põldudele.

9) Kodu ostmiseks, kui pank arvab, et sinu uus kodu on neile sobimatus kohas ja laenusumma jääb alla nende miinimumi, siis hüpoteeklaenu abiga on sul ikkagi võimalik see seotada.

10) Kui on vaja teise kaasomaniku osa välja osta. Kui olete teinud koos äri, kuid otsustate ühise tegutsemise lõpetada. Äripartneri osaluse välja ostmine hüpoteeklaenu abiga võib osutuda kõigi jaoks sobivaimaks lahenduseks..

Kindlasti on veel kümme muud võimalust kuidas kinnisvara tagatisel laen võib abiks olla. Oluline on meeles pidada, et enne laenupakkumise vastuvõtmist tuleb laenutoote ja laenutingimuste sobivust hinnata. Soovitame Teil kindlasti tutvuda ja hinnata kõiki laenamisega kaasnevaid aspekte, kulusid ja riske, et mitte tagatiseks panditud kodust ilma jääda.

Terje Lunden