Finora Capital omandas Inbank Liisingu

Finora Capital ostis Inbankilt 100%-lise osaluse tütarettevõttes Inbank Liising AS.

“Inbank Liisingu klientide jaoks on kindlasti tegemist positiivse arenguga, sest Finora Capital keskendub väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete rahastamisele – viie tegevusaasta jooksul oleme väljastanud ettevõtetele laene rohkem kui 25 miljoni euro eest. Inbank Liisingu omandamine võimaldab meil laiendada väikeettevõtetele suunatud toodete portfelli ja annab Inbank Liisingu klientidele võimaluse kasutada ka teisi Finora Capitali finantseerimislahendusi,” selgitab Finora Capitali juhatuse esimees Andrus Alber tehingu tausta.

“Inbanki strateegia kohaselt panustame hetkel tehnoloogiasse ja uue põlvkonna toodete arendamisse, et rahvusvaheliselt kasvada. Kuna ettevõtete finantseerimine ei ole olnud Inbanki peamine äri, siis müüme Inbank Liisingu Finora Capitalile, et pühenduda täielikult oma põhitegevusele,” ütles Inbanki juhatuse esimees Jan Andresoo.

Inbank Liising asutati 2016. aastal eesmärgiga pakkuda kasutusrendi täisteenust väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis hõlmab äriks vajalike seadmete liisimist, hooldust ja kindlustamist. Eelmisel aastal ulatus Inbank Liisingu laenuportfell 2,6 miljoni euroni. Poolte kokkuleppel on tehingu hind konfidentsiaalne.

 

Inbank Liisingu uueks ärinimeks saab Finora Finance.

 

Finora Capital on Eesti kapitalil põhinev paindlikke ja soodsaid rahastamise võimalusi pakkuv ettevõte, kelle peamiseks sihtrühmaks on väikeettevõtted. Finora Capitali tooted on laen kinnisvara tagatisel, mikrolaenud ettevõtetele, faktooring ja garantiid.

Finora Capital AS