SUVILA ON MÕNUS

Kevad näitab oma esimesi märke ning päevad lähevad aina pikemaks. Nii mõnelgi näpud juba sügelevad, et saaks need mulda pista. Kui elad korteris aga tabad end ikka ja jälle unistamas mõnusast kohast, kus kasvatada lilli, aiasaadusi, niita muru, noppida maasikaid ja õues grillida, siis võiksid kaaluda suvila ostmist.

MÕNELE SUVILA, TEISELE SOOJAMAAREIS

Suvila ehk suvekodu nimigi ütleb, et enamasti on see koht, kus soojal ajal mõnusalt aega veeta ning aktiivselt puhata, hoolitsedes aia ja maja eest või vahel lihtsalt võrkkiiges raamatut lugeda ning palja jalaga hommikusest kastest läbi sammuda. Paljud eelistavad sisustada oma puhkust mõne toreda välisreisiga ning arvavad, et suvekodu omamine on pigem lisakohustus. Teistele jällegi meeldib, et saavad suvekodus tegeleda aiapidamisega ning seejärel imetleda oma töö vilju. Kuna tänapäeval on paljud tööd virtuaalsed ning käegakatsutavat tulemust tihti ei näe, siis suvilas toimetades on võimalik tulemust näha oma silmaga. Mis võiks olla veel mõnusam, kui oma peenralt maasikaid noppida või peale päevast aktiivset värskes õhus möllamist puuküttega saunas lõõgastuda.

Kindlasti ei pruugi aktiivne puhkus sobida kõigile ning pigem valitakse suvekodu mere äärde, kus pannakse põhirõhk puhkamisele ja lihtsalt olemisele. Mõnele jällegi meeldib suvila tihedamini asustatud piirkonnas populaarses suvilarajoonis või vana talukoht, kus on piisavalt privaatne ja naabrid jäävad kaugele. Vaadates inimeste tavapärast käitumist, siis kohe, kui kevadpäike paistma hakkab, soovitakse linnakodu uksed sulgeda ja sõita rahulikku kohta, kus kuuleb linnulaulu ja saab üle ukse oma aeda astuda.

ARVESTAMA PEAB KA KULUTUSTEGA

Suvila soetamisel peab lisaks töö ja ajakulule arvestama ka lisakulutustega nagu notaritasu, riigilõiv, kindlustus, elekter, transpordi-, kütte- ja prügikulud. Kui suvila soovitakse soetada pangalaenuga, siis väga tihti tekib probleem, kus pank ei pruugi teie hoolikalt valitud suvila tarvis laenu anda. Põhjus selles, et maja asub piirkonnas, kus kinnisvara likviidsus on üsna madal. Sellises olukorras tasub kindlasti küsida pakkumist ka teistelt krediidiandjatelt, kes on tagatise asukoha ning tingimuste osas paindlikumad. Finora Capital on aidanud nii mõnegi pere unistuse teoks teha.

Küsi pakkumist ka Finorast!

Terje Lunden