Aastaaruanne 2021: Finora Capital kahekordistas laenuportfelli

Finora Capital suurendas 2021. aastal laenuportfelli pea 15 miljoni euroni aasta lõpuks, mis on enam kui kahekordne kasv võrreldes 2020. aastaga. Intressitulu suurenes samal perioodil enam kui kolmandiku, 408 tuhande euro võrra, ulatudes 1,6 miljoni euroni. Ettevõte laiendas tegevust nii Eestis kui Leedus.

 

Finora Capitali kiire kasvu taga on ärilaenude ja faktooringu mahtude suurenemine ning aastaga üles ehitatud liisinguportfell, mis kasvas 2021. aasta lõpuks 3 miljoni euroni. Finora Capitali klientidest on üle 90 % ärikliendid, peamiselt väikese ja keskmise suurusega ettevõtted, kellele pakutakse suurimat finantseerimistoodete valikut siinsel turul (väljaspool universaalpankasid).

 

Üle poole Finora Capitali finantseeringust tuli 2021. aastal läbi soodsamaid intressimäärasid pakkuvate institutsionaalsete rahastajate nagu Invega, Euroopa Investeerimisfond ja Advanced Global Capital. Koostöö selliste fondidega võimaldab hoida intressikulude kasvu võrreldes laenuportfelli kasvuga madalama ning kinnitab Finora Capitali usaldusväärsust laenuandjana.

 

„2021. aasta fookuses oli Finoral äri kasvatamisele lisaks põhjalik ettevalmistus pangaks saamiseks. Käesoleva aasta aprilli lõpus väljastaski Euroopa Keskpank meie Leedu tütarettevõttele Finora kreditas pangalitsentsi, mis võimaldab Finoral alustada peagi hoiuste kaasamisega üle Euroopa,“ kommenteeris Finora Capitali juhatuse esimees Andrus Alber ettevõtte aastaaruande esitlusel.

 

„Balti riikides, kus laenuportfellide riskantsus on üks Euroopa madalamaid, kuid laenudest keeldumise määr on EL-i keskmisest kõrgem, seisavad väikese ja keskmise suurusega ettevõtted silmitsi keeruka väljakutsega rahastamise leidmisel. Usume, et siin on Finora pangal selge võimalus ja potentsiaal, olles paindlik, uuendusmeelne ja aktiivne partner ettevõtjatele,“ lisas Alber Finora tulevikuplaane avades.

 

AS Finora Capital on alates 2014. aastast tegutsev Eesti kapitalil põhinev finantsteenuste pakkuja, mille fookuses on väikese ja keskmise suurusega ettevõtted Eestis ja Leedus. Finora on väljastanud laene, liisingut, faktooringut enam kui 90 miljoni euro väärtuses, praeguse koondlaenuportfelliga üle 17 miljoni euro. Käesoleva aasta 29.aprillil väljastas Euroopa Keskpank Finora 100% tütarettevõttele Leedus pangalitsentsi.

 

Finora Capitali asutajad on pikaajalise finantsvaldkonna kogemusega Veikko Maripuu ja Andrus Alber. Finora aktsionärideks on ligi 30 Eesti ettevõtjat ja eraisikut; suurim aktsionär on nõukogu esimees Veikko Maripuu.

 

Aastaaruanne leitav: https://finoragroup.eu/wp-content/uploads/2022/06/Finora-Capital-2021-aruanne_auditeeritud_20052022_EST.pdf

Finora