Abi on lähemal, kui arvatagi oskad

Koroonaviiruse kolmandast lainest ei paista Eesti pääsevat. Nakatumisnumbrid tõusevad, vaktsineerimise omad paraku mitte nii hoogsalt. Mitmed Eesti tippjuhid esitasid hiljuti oma ettepanekud, kuidas ühiskonda uue laine saabudes lahti hoida. Lahti, poolenisti lahti või täitsa kinni – kolmas Covidi-laine on vältimatu.

Eesti ettevõtluskeskkond on pöördumatult muutunud. Ka need firmad, mis siiani pelgalt offline-müügile keskendusid, mõtlevad nüüd veebi minekule. Õigesti teevad, sest näiteks Ameerika Ühendriikides on „traditsioonilistest” müügikohtadest saanud pigem showroom-tüüpi kohad, kus kliendid kaupu oma silmaga uudistamas ja käega katsumas käivad. Et siis koju minna ja asi veebist osta: tihtilugu tuleb nii odavam ja mugavam.

Ka Eestis on äride veebi kolimine olnud möödapääsmatu, Covid on selle protsessi lihtsalt kiiremini käima lükanud. Kallite müügipindade rentimine on jõukohane vähestele ja pandeemia tingimustes pole neilgi üüripindadega midagi peale hakata.

Piirangud muutuvad pidevalt ja kuidagi on vaja selles tohuvabohus ellu jääda kõigil, eriti aga Eesti väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel ehk meie majanduse tegelikul alusel. Veebi kolimine on vajalik samm, ent digilahendused ei teki iseenesest, iga virtuaalne töövahend maksab raha.

Keegi peab selle kinni maksma. Kes?

Eks ikka ettevõtja ise.

Millisel ettevõtjal on tagataskus kümme või kakskümmend tuhat eurot, et Covidi peagi saabuvaks kolmadaks laineks valmistuda? Vähestel.

Mida teeb pank, kui ettevõtja tema uksele koputab? Sellele küsimusele oskab vastata iga firmajuht, kes on pidanud suure panga ootesaalis passima. Reeglina selleks, et poole tunni pärast teada saada, kuidas tema ettevõte on kas liiga uus või ei vasta mõnel muul põhjusel laenu saamise nõuetele.

Õnneks on Eestis muidki ellujäämise võimalusi kui suured pangad. Eestis on hulk iseseisvaid krediidiandjaid, sealhulgas meie ehk Finora.

Kui sul on vaja mõnd uut tegevusala finantseerida või virtuaalteenuseid pakkuma hakata, aitab sind mikrolaen. Laenusumma on kuni 25 000 € ning sobib just väikeettevõtjale nii käibevahendite finantseerimiseks kui põhivara soetamiseks. Laenu tähtaeg võib olla kuni 36 kuud ning tagatiseks piisab juhatuse liikme käendusest.

Ära lase Covidil või tõrksal pankuril oma ettevõtet sulgeda!

Finora on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis soovib pakkuda oma klientidele paindlikke ja soodsaid rahastamisvõimalusi. Me ei konkureeri jaepankadega ega soovi sarnaneda kiirlaenukontoritega. Suhtlus meiega on lihtne ja mugav ning kõik laenuotsused langetatakse Eestis. Tänu enam kui 100-aastasele rahvusvahelisele kogemusele panganduses, liisingus, ettevõtete finantsosakondades ning rahvusvahelistes rahandusorganisatsioonides, suudame kindlasti just sinu ettevõttele vajaliku toe leida.

Astu meie juurest läbi, vaatame üheskoos su olukorrale otsa ning asume tööle!

Finora