Ettevõtlus on müüte täis. Peatugem kolmel levinumal.

Maailm on müüte täis.

Punane värv ajab härja marru. Ei aja. Härjad ei näegi punast värvi ega saa selle peale närvi minna.

Inimene peab päevas vähemalt kaheksa klaasi vett jooma. Ei pea. Vesi on küll kasulik – kindlasti kasulikum kui näiteks limonaad –, kuid kaheksa klaasi on selge liialdus.

Veele soola lisades läheb vesi kiiremini keema. Ei lähe. Soolvee temperatuur tõuseb küll kiiremini, ent ka selle keemispunkt on kõrgem.

Ka ettevõtlus on paksult müüte täis. Peatugem täna kolmel levinumal.

Oluline on asju omada. Ei ole

Võidumees pole see, kes surres kõige rohkem esemeid endaga hauda suudab viia. Võidumees on hoopis see, kes elu jooksul võimalikult palju väärtust loob. Loomulikult on asju, mis peavad inimese omad olema, kuid suurem osa on mõistlik teiste käest laenata. Või liisida. Mis toob meid teise müüdi juurde.

Liisingu puhul on oluline intress. Ei ole

Oluline on hoopis see, kas liisimisega lisanduv kulu toob sulle tulu juurde. Ja loomulikult see, kas sa saad lisanduvat kulu igakuiselt endale lubada. Kui igakuine liisinguintress on näiteks 10 eurot, kuid liisitav ese toob sisse täiendavad 15 eurot kuus, oled 5 euroga plussis. Elementaarne, Watson! Mõtle, mis siis veel saab, kui 10-eurose interssi juures näiteks 100 euroga lisavõidus oled! Algklasside tasemel matemaatika ei olegi nii keeruline, ometi kipub see meil meelest minema.

Pangad aitavad sul kasvõi kosmoseraketti liisida, peaasi, et sa oma kuumakseid korralikult tasud. Ei aita

Mida erilisem projekt või suurem visioon, seda skeptilisemaks pangad muutuvad. Õnneks leidub maailmas ka moodsama mõtlemisega krediidiandjaid. Tuleb need lihtsalt üles otsida ja oma soovist ausalt rääkida. Liisingu finantseerimist ei garanteeri keegi, aga vähemalt kuulatakse sind ära. Meie igatahes kuulame. Võta ühendust ja räägime!

Kliki siia ja loe lisa!

Finora