Ettevõtluslaen on sinu oma!

Nagu iga väikese või keskmise suurusega ettevõtte omanik teab, pole võlg mitte võõra, vaid sinu homse päeva oma. Täna tehtud investeeringud tasuvad end tulevikus kuhjaga ära ning homme võetud ettevõtluslaenu koormus paistab ülehomme juba palju väiksem.

Niisiis pole ettevõtluslaen mingi tont, mida iga hinna eest karta. Vastupidi – ettevõtlusgurud räägivad juba ammu, et kõik laenuga tehtavad asjad tuleb just nimelt laenuga ette võtta. Raha väärtus muutub ajas tohutu kiirusega ja seda möödapääsmatumad on investeeringud, mis panevad kõikuva kursiga rahatähed hinda hoidma.

Milliseid ettevõtluslaene pakutakse?

Finoras pakutakse järgnevaid ettevõtluslaene:

Mikro- ja ärilaen – ettevõtluslaen juba tegutseva ettevõtte äritegevuse finantseerimiseks (käibevahendite rahastamine, kaubavarude soetamine jne)

Loomelaen – ettevõtluslaen loome- ja kultuurivallas tegutsevatele äriühingutele

Kinnisvaraga tagatud laen – ettevõtluslaen, mille puhul pole laenusumma kasutamine rangelt reglementeeritud ja mille tähtaeg on pigem üle aasta

Mis eesmärgil ettevõtluslaenu taotleda?

Ei ole valesid eesmärke, on ainult ebamäärased soovid ja läbimõtlemata unelmad. Kui viimased konkreetseks vormistada, on ainsaks piiriks sõna otses mõttes taevas, ükskõik kui leierdatult see ka ei kõla.

Finora väljastatud ettevõtluslaenude sihtotstarve on olnud aastate jooksul laiaulatuslik: alates kontsertide korraldamisest ja riigihangetel osalemisest kuni uute seadmeliinide ja tehnika soetamiseni.

Kuidas ettevõtluslaenu valida?

Nii palju, kui on erinevaid ettevõtteid, on ka ka laenutooteid, mille hulgast endale see üks ja õige leida.

Võib-olla tahad mõnd kultuuriüritust korraldada? Äkki otsid võimalust ettevõttele täiendavate laovarude soetamiseks? Ehk oled hoopis tarkvara arendaja ja vajad raha uute seadmete ostmiseks? Või on sul vaja raha mitmeks erinevaks otstarbeks? Soovid renoveerida ja sisustada olemasolevat lao- või tootmishoonet energiasäästlikumaks?

Igale soovile vastab alati mõni sobiv lahendus ja ettevõtluslaenu tüüp. Kuidas see aga leida?

Väga lihtsalt – mõtle oma vajadused põhjalikult läbi ja pane kirja nii laenu kasutamine kui see, kuidas ja millest kavatsed laenusummat tagasi maksta. On hea läbi mõelda seegi, kui pikaks ajaks ettevõtluslaenu vajad. On su laenuvajadus lühiajaline ehk alla aasta? Või vajad vahendeid pikemaks ajaks?

Analüüsi oma laenutagasimaksevõimet ehk seda, kui suures summas sa igakuiselt laenu tagasi maksta suudad. Võib-olla on sulle jõukohane tasuda igakuiselt vaid intressi ning laenu põhiosa alles projekti lõpetamisel ära maksta?

Kui oled asjad läbi kaalunud, võta Finoraga ühendust. Kirjelda oma soovi ning meie pikaajalise kogemusega spetsialistid aitavad sul parima võimaliku lahenduseni jõuda.

Kelle käest ettevõtluslaenu võtta?

Konkurents on laenuandjate vahel tihedaks muutunud. Laenu pakuvad nii suured pangad kui naabrimehe üleeile asutatud äriühing. Esimesed on paindumatud ja kulukad, teine ebausaldusväärne ja piiratud võimekusega.

Õnneks jääb suurpankade ning kohvikaupmeeste vahele hulk finantsinstitutsioone, millest enamik on ühele või teisele turusegmendile keskendunud. Finora töötab väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks.

Konkurentsitingimustes on ka ettevõtluslaenu tingimused järjest paindlikumaks läinud. Kindlasti tasub laenuandjale oma soovidest märku anda – kui lepingu tasu soovivad kõik laenuandjad, siis laenusumma ennetähtaegse või osalise tagastamise tingimusi on võimalik alati läbi rääkida.

Kuidas ettevõtluslaenu taotleda?

Laenu taotlemiseks on vaja meile esitada:

– ettevõtte finantsaruanded (viimase, lõppenud majandusaasta bilanss ja kasumiaruanne; jooksva majandusaasta viimase täiskvartali bilanss ja kasumiaruanne)

– ettevõtte pangakonto(de) väljavõtted taotluse esitamisele eelneva 6 kuu kohta

– kui laenu tagatiseks on ettevõtte omaniku või juhatuse liikme käendus, siis vajame käendaja pangakonto väljavõtet viimase 6 kuu kohta.

Ettevõtte krediidivõimekuse hindamiseks vajab iga laenuandja nii eelneva perioodi finantsaruandeid kui ka prognoosi tuleviku kohta. Pidevalt arenev majanduskeskkond sisaldab tohutult muutujaid, mis ettevõtte plaane ja rahavoogu võivad mõjutada.

Mõtle läbi vajalik laenusumma ning tee selle tagastamiseks kaks plaani. Esimene plaan võiks olla selline, mille kohaselt su äriplaan õnnestub. Teine prognoos tee aga juhuks, kui äriplaan või tehtud investeering kohe tööle ei hakka.

Võta meiega ühendust, vaatame koos su vajadustele otsa, hindame kõiki laenamisega kaasnevaid tahke ning saad juba seejärel teha otsuse, milline ettevõttele mõeldud laenutoode sobib sinu vajadustega kõige paremini.

Meie oleme kohtumiseks valmis!

Finora