FAKTOORING – MIDA ON ETTEVÕTJAL VAJA TEADA?

Meie poole pöördub sageli ettevõtteid, kes soovivad teada, mis on faktooring ja millal on mõistlik seda teenust kasutada. Lihtne vastus on see, et faktooring muutub ettevõtte jaoks oluliseks võimaluseks siis, kui:

 • ettevõtte kasvab kiiresti;
 • debitoorne võlgnevus moodustab olulise osa varast;
 • müügitegevus on hooajaline;
 • oluline müügiargument on maksetähtaeg.

Sellistes tingimustes võib ettevõttel jääda puudu  käibevahenditest. Sellest olukorrast aitabki välja faktooring.

Kuidas näeb välja faktooringu protsess?

Faktooringu protsessis on kolm osapoolt: faktooringu pakkuja (krediidiandja), ettevõte ja ostja, kellele ettevõte on arve väljastanud. Esmalt müüb ettevõte pikema maksetähtajaga arved faktooringupakkujale. Seejärel teeb faktooringupakkuja peale arve aktsepteerimist ostja poolt ettevõtte arvele 12 tunni jooksul makse kokkulepitud avansimääras (enamasti 80-90% arve summast). Ülejäänud summa  (10-20% arvest) saab müüja oma arvele peale ostja tasumist. Selle eest võtab faktooringupakkuja kokkulepitud tasu, kuid arve eest saadud raha saab ettevõte kohe uuesti käiku panna.

Faktooring – mis on positiivne mõju?

Faktooringu positiivne mõju puudutab ka ettevõtte ostuklienti. Kindlasti võib plussina välja tuua asjaolu, et ostja maksedistsipliin võib tuntavalt paraneda, sest finantsasutusele ei soovita võlgu jääda. Krediidiandja aitab ka ostjal maksetähtaega meeles pidada. Lisaks monitoorib krediidiandja ostja maksekäitumist ning võib anda ettevõtjale julgustavaid või hoiatavaid signaale, kui ostja majanduslik seis on muutunud. Kui ostja osutub maksevõimetuks,  jääb tasumise kohustus siiski müüjale. Seda juhul, kui tegemist on regressiga faktooringuga, kuid ostjate arvetega seotud makseriski on võimalik maandada krediidikindlustusega, mida pakub Kredex.

Kes pakuvad täna faktooringut ja millistel tingimustel?

Faktooringupakkujaid on turul palju ning nende tingimusedki üsna erinevad. Ettevõtjal on võimalik valida, kas müüa kõik ühe ostja arved krediidiandjale või ainult üksikud. Teenusepakkujate hinnakirjades võib kokku puutuda järgmiste kuludega: lepingutasu, limiiditasu, arve töötlemise tasu jne. Finora Capital on teinud kõik väga lihtsaks – puuduvad peidetud kulud, maksta tuleb vaid intressi konkreetse arve müügi eest ning tasu arvestakse maha arve summast, kui ostja maksab tähtajal arve. 30-päevaste arvete puhul on intress üldjuhul u. 2-2,5%.

Meie tingimused on järgmised:

 • lepingu sõlmimise tasu: 0€
 • faktooringu limiidi kehtestamise tasu: 0€
 • avansimäär: üldjuhul 85-95%
 • maksetähtaeg: kuni 90 päeva
 • igakuine teenustasu: üksikute arvete puhul 0€
 • puuduvad pikaajalised siduvad lepingud, saate meile müüa üksikuid arveid
 • teeme ülekanded kiiresti, üldjuhul 12h jooksul
 • puuduvad valdkondade eelistused
 • anname kiired vastused
 • pakume parimat klienditeenindust nii eesti kui vene keeles

NÄIDE

Mahlatootja viib juhtivasse jaeketti kaupa 1000 EUR eest ja arve lubatakse tasuda 45 päeva möödudes. Finora Capital sõlmib mahlatootjaga kokkuleppe arve loovutamiseks ning maksab mahlatootjale järgmisel päeval 850 eurot (85% avansimakse) ning 45 päeva möödudes 115 eurot (intress ca 2,5% kuus ja 45 päeva puhul 3,5%, seega 35 eurot on Finora Capitali intressitulu ja mahlatootjale lõpumakse 115 eurot). Kokku saab mahlatootja 965 EUR. Rohkem kulusid ei kaasne.

Iga klienti hindame eraldi, seega on intressid näitlikud.

Võtke meiega ühendust ja küsige julgesti!

info@finoracapital.eu
+ 372 658 1300

Terje Lunden