Finora autoliising

Edukad ettevõtted jagunevad laias laastus kaheks.

Esimesed on juba aastaid tegutsenud. Neil on ohtralt kliente ja äripartnereid, pikk finantsajalugu ning laitmatu krediidivõimekus, sidemeid pankades ja kontakte krediidiandjate juures.

Teised on loodud alles hiljuti, mõni võib-olla pelgalt paar kuud tagasi. Neil on hiilgav äriidee, võimekas tiim, hästi leitud turunišš ning kobedad väljavaated paari aastaga korralik turuosa haarata. Mida sellistel ettevõtetel aga ei ole, on finantsajalugu ja sidemed pankades. Kuidagi peab oma äri käima lükkama aga ka see firma. Eriti olukorras, kus tal on vaja sõiduk liisida.

Õnneks on ka sellistel ettevõtetel korraliku mainega finantspartner. See oleme meie ehk Finora.

Tavaline autoliising versus Finora autoliising

Tavaline autoliising näeb välja umbes nii: sa lähed panka ja pääsed peale paaritunnist ootamist lõpuks halduri jutule.

„Ma tahan ettevõttele autot liisida,” ütled haldurile.
„Kui kaua su ettevõte on tegutsenud?” küsib haldur.
„Kaks kuud,” vastad sina.
„Palju käive on? Pool miljonit tuleb ikka ära?”
„Kus ta siis tuleb, alles alustasin ju!” vastad ehmunult.
„Selles häda ongi,” teatab haldur. „Tule nii kümne aasta pärast tagasi, siis vaatame.”

Finora autoliising näeb välja aga nii:

Sa võtad meiega ühendust ning mõistad peale esimest vestlust, et Finora jaoks pole ettevõtluse toetamine õõnes sõnakõlks, vaid aastatega tõestatud põhimõte, millest me oma tegevuses juhindume.

Finora abiga saab ka paar kuud tegutsenud ettevõte endale auto liisida, olgu sõiduk uus või kasutatud. Ja mitte ainult auto – Finora kliendid on edukalt liisinud ka väikekaubikuid, veoautosid ja isegi treilereid.

Millised on Finora autoliisingu tingimused?

Sul tuleb esmalt sobiv ja oma vajadustele vastav sõiduk välja valida. Kui plaanid liisida kasutatud sõidukit, veendu selle tehnilises seisundis. Need on asjad, milles meie sind aidata ei saa. Edasi oleme aga sinu teekaaslased ning aitame sul veenduda, et liising parimal ja mugavaimal võimalikul moel korda saaks.

Finora autoliisingu tingimused on järgmised:

Esmane sissemaks on 10–20%. Iga juhtum on aga erinev, me vaatame üheskoos sinu võimalustele ja plaanidele otsa ning mõtleme välja, kuidas sissemakse suurus sinu jaoks kõige optimaalsemalt kujundada. Kui sul pole võimalik midagi sisse maksta, võta meiega ikkagi ühendust – Finoras teatakse, et „standardlahendused” ei pruugi päris kõigile sobida.

Finora autoliisingu intress on alates 10,9 protsendist. Õige pea langeb madalaim võimalik intressiprotsent ühekohaliseks, nii et hoia meie tegemistel silma peal!

Intressi arvestame aasta baasil ja varjatud kuludega sa lepingu sõlmimise järel arvestama ei pea –
järjekordne põhjus, miks aina enam siinsed väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted autoliisingu saamiseks Finora poole pöörduvad.

Otsuse teeme enamasti ühe tööpäeva jooksul. Finora on kuulus oma kiiruse ja paindlikkuse poolest.

Kasutatud sõidukite liisimisel eelistame masinaid, mis on toodetud 2011. aastal ja hiljem.

Milliseid dokumente autoliisingu puhul ootame?

Kui taotled Finora autoliisingut, ootame sinult eelmise aasta majandusaasta aruannet ning jooksva aasta esimese poolaasta või kvartali bilanssi ja kasumiaruannet.

Nagu juba öeldud, ei lükka Finora tagasi ühtegi liisingutaotlust pelgalt seetõttu, et su ettevõte on alles mõned kuud tegutsenud. Vaatame üheskoos, mis on firmal plaanis ning millised on sinu vajadused ja võimalused.

Liisingu taotlemise protsess on lihtne. Finora veebilehel tuleb taotlus täita ning me võtame sinuga ühendust. Kui oled autosalongis meelepärase sõiduvahendi välja valinud ja ei tea veel, kuidas ostu finantseerida, saad alati soovi korral ka müüja kaudu oma liisingutaotluse Finorale esitada.

Reeglina küsime taotlejalt lühikest kirjeldust ettevõtte tegevuse kohta ja finantsandmeid. Kui me lisaselgitusi ei vaja, siis võtab liisinguotsuse saamine tavaliselt 1–2 tööpäeva. Me oleme kuulsad kiiruse ja paindlikkuse poolest ega kavatse oma renomees mingeid järeleandmisi teha. Me usume, et inimesel on targematki teha kui päev otsa pangakontoris halduri audientsi oodata või „teie kõne on meile tähtis, palun ärge toru hargile pange” stiilis automaatvastajajuttu kuulata.

Autoliisingu rätsepalahendused

Finora autoliising erineb tavalisest autoliisingust veel ühe olulise tunnuse poolest: me pakume oma klientidele rätsepalahendusi. Öeldakse, et klient on kuningas. Finora jaoks on ta pigem sõber ja koostööpartner, täpselt nii lihtne meie filosoofia ongi. Seetõttu tuleme meie oma klindile vastu ka seal, kus enamiku finantsasutuste julgus otsa saab.

Oletame, et soovid rendiperioodi keskel auto välja osta. Sa oled oma liisingumakseid kenasti tasunud ja meil on tekkinud usalduslik suhe. Seetõttu me suuri tasusid lepingu ennetähtaegse lõpetamise eest sinu käest ei küsi.

Veelgi enam: harvad pole ka need juhud, kui saame kliendile vastu tulla lisatasu võtmata.

Teine hea lahendus on tagasirent.

Sa oled kunagi auto ettevõttele välja ostnud, et intressikuludelt kokku hoida. Võib-olla tekkis sul lihtsalt vaba raha, mis tundus mõistlik töösse panna. Nüüd on sul aga vahendeid vaja – näiteks äri arendamiseks.

Siin aitabki tagasirent – sa müüd oma auto Finorale ja rendid selle meie käest endale tagasi. Liiga lihtne? Ongi! Mis aga eriti mugav – peale omaniku andmete ei muutu su sõiduki registreerimistunnistusel mitte midagi!

Ja üks asi veel, mis autoliisingu puhul aeg-ajalt jutuks tuleb.

Kui ostad auto liisingfinantseerimiseta, siis pole sul kaskokindlustust vaja teha. Liisingu puhul on kasko aga kohustuslik. Tundub nagu kokkuhoid? Tundub, aga ei ole. Eriti muidugi siis, kui su autoga midagi juhtub. Seetõttu soovitatakse auto kõikide riskide vastu kindlustada ka siis, kui selle täies mahus oma raha eest välja ostad.

Finora kliendid hindavad meid ennekõike personaalse ja paindliku suhtumise tõttu. Meid käivitab soov aidata kaasa ka nende ettevõtete kasvule, mida enamik finantsasutusi aidata ei taha või ei julge. Personaalsus võib laialivalguva tähendusega sõna olla. Meie jaoks tähendab personaalsus aga seda, et iga Finora klient on oma vajadustes erinev. Ja iga erinev klient eeldab erinevat lähenemist.

Võta meiega julgesti ühendust, vaatame su olukorrale otsa ning paneme paika parima mõeldava plaani, mis aitab su ettevõttel jõuda täpselt nii kaugele, nagu unistanud oled!

Finora