Hüpoteeklaenu kasutamise võimalused

Plaanid luua pereäri?

Hüpoteeklaen pereäri loomiseks on võimalus alustada uut elu, kui tunned, et oled väsinud palgatööst ja kellast kellani kellegi teise korralduste täitmisest. Alustava ettevõtja toetus ei pruugi aga olla piisav. Pangad on enamasti valmis rahastama kindlate tuludega aasta-paari kogemusega ettevõtet, kuid mitte alustavat äri. Kui Sul on endasse piisavalt usku, oleme meie valmis Sind aitama. Üheks Sinu võimaluseks on laenata meilt algkapital kinnisvara tagatisel.

Soovid oma äri laiendada?

Sul on mõnus väike pagaritöökoda. Nüüd on aga tekkinud hea võimalus laieneda kõrvalasuvatesse ruumidesse. Laienedes saaksid pakkuda senisest suuremat valikut küpsetisi ja avada ka väikse kohvikunurga. Pank on valmis andma teile laenu, kuid vajate omafinantseeringuks 8 000 eurot. Üheks võimaluseks omafinantseeringuks vajaliku raha leidmisel on laen kinnisvara tagatisel.

Soovid oma kodu remontida?

Sinu ema korteris Mustamäe paneelmajas pole tehtud põhjalikku remonti ajast, kui olid veel laps. Ometi vajaks välja vahetamist aknad, põrandad, kogu vannitoa sisustus. Soovid ema aidata, aga töötad välismaal? Remondiks vajalikku 14 000 eurot pole korraga võtta ja Eestist asuvast pangast laenu ei saa. Samas, tehtava investeeringu eest pisut pikema aja jooksul igakuiste osadena tasuda tundub igati mõistlik. Lahenduseks on remondilaen selle korteri tagatisel.

Sul on vaja tasuda õppemaks välismaal?

Sinu laps on just lõpetanud suurepäraste tulemustega gümnaasiumi ja tahaks minna 3 aastaks Edinburghi ülikooli. Õppemaks on õnneks Euroopa Liidu kodanikele väga soodne, kuid elamise rentimiseks ja igapäevasteks kuludeks läheb lähiajal vaja tuhandeid eurosid. Lapse tuleviku kindlustamiseks sai kõrvale pandud päris korralik summa, kuid sellise unistuse teoks tegemine vajab lisaraha. Lahenduseks on kindel tulevikuinvesteering – kinnisvara tagatisel võetav laen, mille lisakulud on jagatud aastate peale.

Soovid osta kinnisvara välismaal?

Käisite sõpradega eelmisel talvel Kanaaridel puhkamas ja üürisite seal korterit. Selgus, et korterite hinnad polegi üle mõistuse kallid ja teil tekkis mõte osta mitme pere peale korter, et käia tihedamalt päikest nautimas. Paraku välismaal asuva kinnisvara soetamiseks Eesti pankadest niisama lihtsalt laenu ei saa ja välismaa pangad ei anna ka laenu, kui ostjate tulud asuvad Eestis. Üheks lahenduseks on Eestis asuva kinnisvara tagatisel laenu võtmine ja edaspidi puhkate Kanaaridel juba oma kodus.

Soovid osta välismaalt autot?

Su sõbrad räägivad, et välismaalt on kasutatud autot osta odavam ning valik on kirjeldamatult suurem kui Eestist autot valides. Naaber ostis eelmine nädal auto Saksamaalt ja sai valida tuhandete variantide vahel, kusjuures maksis vähem kui Eestis autot ostes. Oled peaaegu sellest plaanist loobunud, sest pole soovitud auto ostuks vajalikku 12 000 eurot kogunud ja otse välismaalt autot tuues pankadest autoliisingut ei pakuta. Ostu aitaks aga finantseerida laenu võtmine kinnisvara tagatisel ehk hüpoteeklaen.

Tahaksid teada enamat? Kirjuta meile aadressile info@finoracapital.eu