Jõulurõõmu toovad klounidest tohtrid

Jõulud on kingituste tegemise aeg. Finora Capital on mõnda aega füüsiliste kinkide asemel mõnd olulist projekti toetanud. Nii ka tänavu.

Oleme juba aastaid suunanud oma tähelepanu lastega seotud ettevõtmistele ja eriti just neile, mis suurtest ja tuntud projektidest vähem tähelepanu saavad.

Lõppeva aasta märksõnadeks on suletus ja suhtlemispiirid, mis on eriti tugeva löögi andnud lastele, kes peavad haiglas isolatsioonis olema. Neile rõõmu valmistamine on väga oluline, eriti muidugi ajal, mil vanavanemad oma armsaid lapselapsi haiglasse eriti vaatama ei pääse. Covid-19 on kõigi inimeste vaimsele tervisele löögi andnud ja sellises olukorras on nali parim abimees.

Seetõttu on Finora Capital otsustanud sel aastal toetada kloune.

MTÜ Doktor Kloun missioon on aidata kaasa haiglaravil olevate laste kiiremale paranemisele, luues neile rõõmsa meele ja lootustunde, mida aitab leida personaalne klounaad.

„Oleme pidanud sel aastal uute oludega kohanema,” ütleb MTÜ Doktor Kloun looja ja juht Romola Vesker. „Doktor Klounid käisid septembris lastehaiglas visiite tegemas mõne korra ja siis kehtestati järjekordne külastuspiirang. Me ei soovinud teha videotervitusi, sest väikesed patsiendid on niigi liiga palju ekraanide ees. Olude kiuste leidsime viisi, kuidas haiglas viibivatele lastele veidi rõõmu ja lohutust tuua. Nimelt käivad doktor Klounid kambakesi Tallinna Lastehaigla akende all lastele lehvitamas ja muidu tembutamas.”

Dr Klounid on trotsinud halba ilma ja mängivad spontaalselt ilma lavastuseta, kaasates erinevaid mänguvahendeid: tuulelohesid, õhupalle, vihmavarjusid, hularõngaid jmt. Kohtumised lastehaigla akende all on olnud väga liigutavad nii lastele, nende vanematele, meditsiinipersonalile kui ka doktor Klounidele endale.

Ka Finora Capitali jaoks on MTÜ Doktor Kloun tegevus olnud liigutav ja inspireeriv. Soovime tuua rõõmu kõigi haiglaravi vajavate laste ellu ning rohkem sära tublide klounide punaninadele!

Finora