Kodu või suvila kauniks hüpoteeklaenuga!

Kevad on õige aeg, mil ette võtta kodu või suvila remont.

Kas Sinul on juba tekkinud soov oma kodu või suvila sisustust värskendada? Või leiad hoopis, et on aeg ehitada uus terrass või grillinurk?

Üheks võimaluseks on teha seda oma igakuise sissetuleku kõrvalt. Alati ei ole see aga võimalik, kui igakuine sissetulek on suures mahus juba muudeks kuludeks planeeritud. Sellises olukorras on mõistlik kaaluda alternatiivseid lahendusi, mis annaksid võimaluse oma väikesed unistused kohe ellu viia.

Hüpoteeklaen kinnisvara tagatisel on vaba sihtotstarbega laen, mille kasutusvõimalus on väga lai. Laenu kasutatakse tavaliselt remondiks, sisustamiseks või suuremate sisseostude finantseerimiseks. Keskmiselt võetakse kodu või suvila renoveerimiseks laenu 5 000-15 000 eurot. Kuid arvestama peaks sellega, et maksimaalne laenusumma saab olla siiski 60-75% sinu eluaseme tegelikust turuväärtusest. Pankade laenutooted on enamasti piiratud kas siis tingimuste osas või ei ole laenu kasutamise eesmärk vastavuses nende ootustega. Sellistes olukordades aitabki hüpoteeklaen, mille tingimused on oluliselt paindlikumad. Kui eluasemelaenu puhul tuleb esitada täpne remonditööde eelarve, siis hüpoteeklaenu puhul seda ei nõuta.

Tee esmalt hea plaan!

Laenu võtmisel tuleb kasuks, kui koostad remonditööde ja uue sisustuse eelarve. Sellisel juhul on küsitav laenusumma põhjalikult läbi kaalutletud ja aitab vältida hilisemaid üllatusi.

Tihti arvab laenutaotleja, et hüpoteeklaenu puhul ei ole regulaarne sissetulek oluline. See on ekslik, sest kodul on kindlasti emotsionaalselt suurem väärtus sinu enda jaoks. Kuid laenuandja soovib kindlust, et jõuaksid oma laenu tagasi maksta, ega peaks oma kodust kunagi ilma jääma.

Vaata lähemalt  SIIT

 

Finora Capital