Kuhu sa hing kiire rahamurega lähed?

Seda juhtub harva, kui finantsteemaline artikkel räpiga algab. Kuid täna on see just täpselt nii, sest tabavamalt on Eesti ettevõtete olukorda keeruline kokku võtta:

Ja me pappi ei saagi, me pappi ei saagi
Me pappi ei saagi, pole mõtet kartagi
Kulutused meil samas tõusevad taevani
Me pappi ei saagi, a kas on vajagi

See on ansambel Toe Tag ja nende kuulus „Pankrot”. Ja tõsi mis tõsi: paljude siinsete ettevõtete kulutused on tõepoolest taevani tõusnud, vahendeid kipub aga koroonakriisi ajal nappima. Mis siis saab? Pankrot?

Kaugel sellest.

Ajutised finantsraskused on iga ettevõtte normaalne seisund. Keegi pole pandeemiate või muude majandust pidurdavate tegurite eest kaitstud. Ja ega kriisid ainus olukord ole, mis täiendavaid vahendeid otsima paneb. Mõnikord on vaja teha nobedaid investeeringuid lihtsalt selleks, et head kasvuhetke mitte maha magada.

Kuhu sa hing kiire rahamurega lähed?

Panka. Ja neid on Eestis üsna mitu tükki. Veel rohlkem on Eestis aga krediidiandjaid, kes päris ametlikult panga tiitlit veel ei kanna, kuid täidavad sisuliselt samu funktsioone. Meie oleme üks nendest viimastest ja me teame täpselt, mida väikeettevõtja hetkel tunneb.

Finora mikrolaen sobib kõigile tublidele ettevõtetele, kel on vajadus lühiajaliselt oma tegevust vabade käibevahendite puudumisel finantseerida. Ehk lihtsas eesti keeles: kui sul on vaja näiteks suurem kogus kaupa sisse osta või mõni ühekordne ootamatu kulu – kasvõi veebipoe arendus – ära majandada, tasub kaaluda mikrolaenu.

Finoral on mikrolaenuga seoses pealegi suurepärane uudis: oleme just sõlminud kokkuleppe Euroopa Investeerimisfondiga, mille abil toome uued mikrolaenud kiiremate abivajajateni. Meie käsutuses on täiendavad 2 miljonit eurot, mis võimaldavad Finoral väljastada üle 100 mikrolaenu nii Eestis kui Leedus.

Kuidas nende rohkem kui saja hulka pääseda? Kuidas mikrolaenu saada? Tuleb taotleda, ei muud keerulist!

Me vaatame su laenusoovile otsa ja analüüsime mõõdetavaid ehk numbrilisi väärtusi: kasumiaruannet, bilanssi ja nii edasi. Need väärtused võimaldavad meil hinnata sinu ettevõtte eelnevat majandustegevust ja suutlikkust soovitud laenukohustust täita.

Pöörame kindlasti tähelepanu ka nn „pehmetele väärtustele” – oleme ju ennekõike inimesed ja inimene oled sinagi. Vaatame, millised on su eelnevad ärikogumused ja kuidas oled varasemaid rahalisi kohustusi täitnud.

Uute ja tegevust alustavate ettevõtete puhul aitab eelneva kogemuse kirjeldamine hästi kaasa: kui loomaarst on aastaid eraisikuna mõnes kliinikus loomi ravinud ja otsustab nüüd oma kliiniku luua, mõjub tema varasem tegevus laeunuandjale julgustavalt – inimene teab, mida teeb.

Meie jaoks on oluline sinu murest aru saada. Kui palju sul on raha vaja? Milleks plaanid seda kasutada? Kuidas saame just meie sind aidata?

Finora on väljastanud palju mikrolaene ja me tunneme selle toote võimalusi paremini kui mitmed teised. Ega Euroopa Investeerimisfond niisama just meid oma partneriks pole valinud!

Võta meiega ühendust, vaatame su olukorrale ühiselt otsa ja mõtleme läbi, kuidas suudab Finora su ettevõttele kõige kasulikum olla. Kõik ei pea olema nii, nagu Toe Tagi laulus:

Ja kõik mehepojad, kes te emalt pappi ei saa, öelge: pankrot
Ja kõik naised, kes te meeste käest pappi ei saa, öelge: bling-bling
Kõik rotid kontorist, kes te pappi ei saa, öelge: pankrot
Kõik tseremooniameistrid, kes te pappi ei saa, öelge: ja me pappi ei saagi!

Saab ikka, kui on hea plaan ja selge visioon. Sinul ju on?

Finora