Kui laenu kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab

Kas 90-aastane inimene võib 30-aastast laenu taotleda? Ja seda laenu ka saada?

Jah, kui ta elab Ameerikas. Seal käsitletakse vanainimesele pikast laenust keeldumist ealise diskrimineerimisena.

Millena käsitleda aga seda, kui sulle Eestis keeldutakse laenu andmast? Isegi kui oled 25-aastane ja igati korras tervise ja majandusnäitajatega? Mõnitamisena? Kas panka minek on sulle pigem piinlikkust tekitav ettevõtmine kui jalutuskäik võrdväärsete partnerite kohtumisele?

Finoral on sulle häid uudiseid.

Head ja pahad pangad

Rahamaailm ei jagune juba ammu „headeks pankadeks” ning „kasuahneteks kiirlaenukontoriteks”. Finantssektor on oluliselt värvide- ja varjundite rohkem, isegi kui see traditsioonilistele pankadele ei meeldi.

Järjest rohkem inimesi ja väikeettevõtteid peab panga nimest olulisemaks paremaid tingimusi ja otsustamise kiirust. Ja just tingimuste osas suudavad uued krediidiandjad klassikalistest pankadest paindlikumad olla. Siin tulemegi mängu meie ehk Finora.

Kellel on liiga palju aega?

Me oleme kuulsad oma kiiruse ja paindlikkuse poolest ega kavatse oma renomees mingeid järeleandmisi teha. Me usume, et inimesel on targematki teha kui päev otsa pangakontoris halduri audientsi oodata või „teie kõne on meile tähtis, palun ärge toru hargile pange” stiilis automaatvastajajuttu kuulata.

Öeldakse, et klient on kuningas. Finora jaoks on ta pigem sõber ja koostööpartner, täpselt nii lihtne meie filosoofia ongi. Meie tooteportfell on priske, kuid täna räägime hüpoteeklaenudest ehk laenust, mille tagatiseks on kinnisvara.

Millisel juhul on mõistlik pöörduda hüpoteeklaenu saamiseks Finora poole?

Siin on kümme levinumat põhjust, miks sa Finora kliendina kinnsvara tagatisel pakutavat laenu võid kaaluda:

1. Sa tahad suvilat renoveerida, kuid ei soovi seda oma püsielukohaks muuta, seega ei sobi suvila tagatiseks. Sel juhul saab võtta oma linnakorteri või kodumaja tagatisel lisalaenu ja kasutada laenuraha oma äranägemise järgi.

2. Sa soovid luua oma pereäri. Sulle võib tunduda, et sinu idee on maailma parim, kuid pankadele on oma visiooni „mahamüümine” raske. Isegi EAS on skeptiline, sina näed oma äriidees aga suurt potentsiaali ja oled valmis kodu tagatisel laenu võtma.

3. Soovid laene konsolideerida. Oled teinud ebamõistlikke otsuseid ning võtnud kõrge intressiga väikelaene mitmelt pakkujalt. Võta üks laen soodsamatel tingimustel ja maksa kallimad laenud tagasi – sinu igakuised maksed vähenevad!

4. Sa plaanid soetada auto otse välismaalt. Unelmate auto on olemas, kuid traditsioonilised liisinguettevõtted jonnivad.

5. Tahad soetada kinnisvara välismaal. Kas oled juba ammu unistanud oma isiklikust pesast päikeserannikul, kuhu saaks kogu aasta vältel patareisid laadima sõita? Võta hüpoteeklaen oma Eesti kodu tagatisel ja tee unistus teoks.

6. Sa tahad tasuda välismaal õppiva lapse ülikooli õppemaksu. Kool on juba lõpusirgel, kuid viimane osa õppemaksust on puudu.

7. Sul on vaja ootamatute väljaminekutega toime tulla. Kui oled väikeettevõtja ning sul tekib ettenägematu kulu, mis pole su äritegevusega otseselt seotud, on „kodupangast” praktiliselt võimatu laenu saada.

8. Oled põllumees ning saabunud on aeg teha kevadtöid, hüppeliselt kasvanud hindade ja vabade vahendite puudumise tõttu ei jätku sul aga ei seemet ega väetist.

9. Tahad kodu osta, kuid traditsiooniline pank arvab, et su uus kodu paikneb neile sobimatus asukohas ja laenusumma jääb alla nende miinimumi. Meie käest saadava hüpoteeklaenu abiga on sul ikkagi võimalik kodu soetada.

10. Sul on vaja kaasomaniku osa välja osta. Oled teinud koos teise inimesega äri, kuid otsustate ühise tegutsemise lõpetada. Äripartneri osaluse väljaostmine hüpoteeklaenu abiga võib osutuda kõigi jaoks parimaks lahenduseks.

Need on vaid kümme levinumat põhjust, miks aina enam inimesi Finora poole pöördub. Loomulikult on olukorrad erinevad ja kindlasti leidub veel teist sama palju asjaolusid, miks hüpoteeklaenu kaaluda tasub.

Finora on väikese ja keskmise suurusega ettevõtte finantskodu

Finora ei tegele vaid eraisikutega. Me oleme Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis pakub väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele paindlikke ja soodsaid rahastamisvõimalusi. Hüpoteeklaen ehk laen kinnisvara tagatisel on üks meie populaarsemaid tooteid, mis sobib ideaalselt suuremate laenusummade korral ehk siis, kui sul on vaja laenata rohkem kui 25 000 eurot.

Suurpankade laenutooted – sealhulgas hüpoteeklaen ehk ärilaen kinnisvara tagatisel – on reeglina rangelt piiratud. Ühest küljest on suurpankade tingimused ajale jalgu jäänud, teisalt ahendavad need laenu kasutamise võimalusi. Mis on 2022. aastal täiesti mõistetamatu: krediidiandja ülesanne peaks olema klientidele appi tulla, mitte neile igal võimalusel seletada, miks inimene või ettevõte laenu ei saa.

Finora filosoofia on risti vastupidine. Me oleme veendunud, et 21. sajandi majandus eeldab 21. sajandi laenutooteid. Inimesed ja ärid on erinevad ning ajal, mil suurpangad oma laenupoliitika paika panid, polnud veel õiget e-kaubandustki.

Millised on nõudmised Finora hüpoteeklaenu taotlejale?

Erinevalt suurpankadest näeb Finora iga laenutaotleja taga inimest. Meie jaoks oled sa võrdne partner, mitte tüütu kohustus laenuhalduri kalendris.

Loomulikult on meil teatavad eeldused, mis eduka laenutaotlemise võimalikuks teevad.

Sinu pakutav tagatisvara peab olema likviidne, sul ei tohiks olla maksehäireid. Samas on iga juhtum eriline, nii et ära häbene oma olukorrast rääkida, isegi kui see sulle endale päris probleemitu ei tundu.

Kuidas edasi?

Keerulist pole meiega suhtlemisel midagi ning just seda peavad meie era- ja ärikliendid Finora suurimaks eeliseks konkurentide ees. Need pole pelgalt sõnad: kui sulle tundub, et siin loetu ei vasta tegelikkusele, võta meiega kohe ühendust ja selgitame kiiresti välja, mis valesti on läinud.

Ent mis veel tähtsam: kui vajad laenu kinnisvara tagatisel, siis anna endast kohe teada. Vaatame koos su vajadustele otsa, hindame kõiki laenamisega kaasnevaid aspekte ning saad seejärel juba otsuse teha.

Meie oleme sinuga kohtumiseks juba valmis! Aga sina?

Finora