Kui tark ei torma, siis mida teevad ülejäänud?

Issanda loomaaed on kirju. Kriisi ajal tuleb too värviküllus aga eriti uhkelt välja ja ka Eesti ettevõtjate seas kohtab tegelasi, kes elavad põhimõttel „head kriisi ei tohi lasta raisku minna”. 

Kes meist poleks kuulnud ettevõtjatest, kelle ärid on küll ajutiselt seiskunud, kuid säästusid jagub piisavalt, et ka koroona ajal meeldivat elu edasi elada. Nad sisustavad päevi ühest autosalongist teise liikudes ning sobivat uut masinat valides. Kuna aega on palju, jätkub neil viitsimist kõigi müüjatega jõuliselt läbi rääkida, hinda kaubelda ja mis kõige olulisem – ost lõpuks ära teha ning sõidurõõme nautida. 

Eesti on loomulikult vaba maa ning igaühel on võõrandamatu õigus oma rahaga teha täpselt seda, mida tahab. Paraku on kriisipriiskamine küll ahvatlev, ent pikas plaanis hukatuslike tagajärgedega ajaviide. 

Tõelised majandusraskused on nimelt alles ees ning nendeks on igal ettevõtjal mõistlik just täna valmistuda. Soodsalt hangitud luksusauto pakub kahtlemata rõõmu, kuid on olematu tootlusega investeering. 

Juba õigekeelsussõnaraamat teab, et „sääst” tähendab „kokkuhoidu”. Tark ei torma ja kui tormabki, siis õiges suunas. Sestap tasub enne ettevõtte reservide kallale minekut hoolega läbi mõelda, millist väärtust nende eest hangitavad tooted või teenused pikemas perspektiivis toodavad. Kas vältimatult tuhmuvat sõiduelamust või kindlustunnet, et su firma ka aasta pärast kahel jalal seisab. Nagu öeldakse – valik on sinu! 

Finora