Kuidas võtta kokku halb aasta?

Viimasel ajal on liikvele läinud tabav nali: tuleviku ajaloolastelt hakatakse küsima, millisele 2020. aasta kvartalile nad on spetsialiseerunud.

Tõepoolest, oli märkimisväärne aasta. Täpsemalt selline, mida vaevalt keegi taga igatsema hakkab. Covid-19, sellest tulenev majanduslik ja poliitiline määramatus, neist omakorda johtuv üldine stress ja nii edasi.

Ka Finora klientide jaoks oli aasta keeruline ja seda enam hindame kõigi koostööpartnerite visadust ja nutikust, kuidas rasketest oludest enam-vähem ühes tükis läbi navigeerida. Nii eraisikutel kui loomulikult ka ettevõtetel on rahaasjades tooni andnud üleüldine määramatus.

Oleme püüdnud olla klientidele toeks, pakkunud maksepuhkuseid ja laenude ümberstruktureerimist. Meie peamise rahastusallika ehk kapitalituru hangumise tõttu pidime kevadsuvel laenude väljastamist piirama, kuid sügisel suurendasime oluliselt omakapitali ning oleme leidnud ka teisi rahastusallikaid. Selle tulemusena on uute faktooringu- ja laenulepingute mahud olnud sügisel „parimate päevade” tasemel.

Finora tõi 2020. aastal turule ainulaadse laenutoote, mis on suunatud loomesektorile. Kuuldused loomelaenust on kiiresti levinud ja tänaseks oleme juba hulga lepinguidki sõlminud. Loomelaen on suunatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis tegutsevad kultuuri- ja loomesektoris, näiteks kujutav kunst, teater ja muusika, fotograafia, arhitektuur, kirjastamine ja nii edasi. Loomelaen on paindlik ja liigse bürokraatiata lahendus, millel on vaid kolm eeldust: sul on hea idee, vähemalt aasta tegutsenud Eesti ettevõte ning konkreetne plaan laenu tagasimaksmiseks.

Finora tänab kõiki kliente ja partnereid koostöö eest 2020. aastal. Ja loomulikult kohtume taas uuel aastal, mis tuleb kindlasti lõppevast parem.

 

Finora