Miks ja kuidas müüa arveid?

Mis on parem kui arvete saatmine? Hetk, mil need laekuvad.

Pool naljatledes räägitakse, et kui väikese või keskmise suurusega ettevõtte raamatupidajal satub hea tuju olema, on põhjus alati üks – mõni klient on arve ära maksnud. Eesti ärinduses kehtivat reegel: arve on makstud alles siis, kui see on makstud.

Mitmed – peamiselt muidugi alustavad – ettevõtted kipuvad müüdud teenuste või kaupade eest saadava raha juba enne ära planeerima (või kulutama), kui see pangaarvele laekub. Võib küsida, miks ei peakski – töö on tehtud, arve teele pandud, küll see raha varem või hiljem ära makstakse. Ent selles häda pahatihti ongi, et ära makstakse see varem või hiljem. Ehk hiljem. Ja mõnikord võib arve vaid osade kaupa laekuda.

Mida teha siis, kui arved laekuda ei taha?

Pelgalt arvete laekumise hooleks ei saa oma ettevõtet usaldada. Mida sellises olukorras teha?

Meil on sulle hea uudis: arveid on võimalik müüa! Kellele? Meile! See tähendab Finorale. Me ostame su arve ära, maksame raha kohe välja, ning laekumist ootame edaspidi meie, mitte sina.

Saage tuttavaks: kõigi väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete parim sõber ehk faktooring!

Faktooring on tehing, mille käigus antakse su tasumata müügiarved edasi finantsettevõttele ehk nn faktooringule. Too maksab sulle raha kohe välja ja „ootab” sinu eest laekumata arvete tähtaega. Pole mõtet oma maksedistsipliini rikkuda vaid seetõttu, et suur makse, mis „kohe-kohe” laekub, tegelikult kuidagi laekuda ei taha.

Kuidas faktooring töötab?

Sul pole vaja teha muud kui astuda 4 lihtsat sammu:

1. Müü kaup või teenus ostjale ja veendu, et ta on selle kätte saanud.
2. Saada allkirjastatud arve meile ehk Finorale. Lisa arvele loovutamise viide ja digiallkiri ning meie palume ostja käest arve kinnitust.
3. Meie maksame sulle samal päeval välja üldjuhul kuni 85% arve summast. Esmalt kontrollime arvet ning seejärel tasumegi avansimakse.
4. Arve laekumisel maksame sulle kogu ülejäänud summa. Ära muretse – ostjale meeldetuletuste ja teadete saatmisega tegeleme samuti meie. Ostja tasub arve Finora kontole ning peale intressikulu tasaarveldamist maksame välja reservi.

Miks peaksid sa oma arved Finorale müüma?

Faktooring on hea instrument ettevõtte kiire rahavoo ja parema likviidsuse tagamiseks.
Lisaks võimaldab arvete müümine laekumata rahast tekkivat stressi oluliselt vähendada.

Sinu ettevõttel tekib suurem likviidsus ja parem kontroll rahavoogude planeerimise üle, mis võimaldab ettevõttel omakorda kiiremini kasvada ja laieneda. Ja loomulikult aitab arvete müük sul müügiarvete haldusele kuluvat aega säästa.

Lisaks on faktooring omamoodi müügitehniline abimees, sest nüüd saad klientidele paremaid maksetingimusi – näiteks pikemaid maksetähtaegu – pakkuda. Ning see annab su ettevõttele korraliku konkurentsieelise.

Arvete ostjaid on teisigi, miks just Finora?

Kiireim ja mugavaim viis faktooringu abil oma ettevõttel elu sees hoida on meie ehk Finora poole pöörduda.

Meie intress võib traditsioonilistest pankadest kübeke kõrgem olla, kuid see-eest puuduvad Finora faktooringul peidetud kulud: sul tuleb maksta vaid intressi konkreetse arve eest saadud avansisummalt ning tasu arvestatakse maha arve summast, kui ostja selle tasub.

Mis aga eriti oluline: Finora faktooring on kiire!

Meie otsused ei võta nädalaid aega ning kiire tegutsemise korral võib teekond esialgsest taotlusest reaalse väljamakseni kesta vaid 24 tundi. Kui juba oled meie klient, siis jõuab uute arvete eest raha sinu kontole üldjuhul vaid paari tunniga (sageli isegi minutitega).

Finora eelised teiste faktooringu pakkujate ees:

– lepingu sõlmimise tasu: 0 €
– faktooringu limiidi kehtestamise tasu: 0 €
– igakuine teenustasu: 0 €
– avansimäär: üldjuhul 85%
– maksetähtaeg: kuni 90 päeva
– puuduvad pikaajalised siduvad lepingud
– teeme ülekanded kiiresti
– puuduvad valdkonnaeelistused
– anname kiired vastused
– pakume parimat klienditeenindust
– Finora on üks vähestest faktooringu pakkujatest, kes ei nõua täna käendust

Kas iga ettevõte saab arvete faktooringut kasutada?

Jah!

Finora jälgib faktooringu puhul eelkõige sinu klientide ehk ostjate maksevõimet ja krediiditausta. Kindlasti soovime ka sind ehk oma potentsiaalset klienti paremini tundma õppida ja teeme sinu taotluse saabumisel seetõttu kiire taustakontrolli. Seejärel võtame sinuga juba otse ühendust ning saame veelgi paremateks sõpradeks (ning püüame su tegevusest täpsemat ülevaadet saada – millega ettevõte tegeleb ja mille eest arveid esitatakse).

Kui sinu klient ehk ostja on meie jaoks aktsepteeritav ning meil on ka sinu ehk arve müüja tegevusest selge ülevaade, siis pole vahet, kas sul on ühemehe osaühing või tuhande töötajaga aktsiaselts.

Kui palju faktooring maksab?

Finora faktooringu puhul tuleb maksta vaid intressi konkreetse arve eest saadud avansisummalt ehk selle raha eest, mis laekub sinu pangakontole peale faktooringulepingu sõlmimist. Me arvestame selle tasu maha arve summast, kui ostja selle meile ära maksab.

Näiteks, 30-päevase perioodi puhul on Finora tavapärane intressimäär 2%, kuid seda mõjutab kindlasti ka ostja krediiditaust (tugeva ostja puhul oleme valmis oma keskmisest määrast kindlasti alla tulema).

Üks kiire ja lihtne näide faktooringu kulu kohta:

Arve summa: 10 000 €
Väljamakstav avanss: 8500 € (85% arve summast, mis tasutakse kohe peale korrektse arve saabumist)
Intressikulu (2%): 170 € (8500 x 0,02)
Reservimakse: 1330 € (10 000 – 8500 – 170). See tasutakse sulle kohe peale seda, kui ostja on su müügiarve meile ära maksnud

Intressi mõjutab kindlasti ka laekumise periood: kui arve laekub varem, siis vähendame intressi vastavalt perioodile; kui laekumine hilineb, siis suureneb ka intress.

Mingeid muid kulusid Finora faktooringuga ei kaasne.

Kas võib ka üksikuid arveid müüa?

Jah!

Finora ei nõua sult kõikide arvete saatmist faktooringusse ning kogu arvete müük käib vastavalt sinu vajadustele: kui sul on vaja kiireid käibevahendeid, siis soovitame faktooringut, kui mitte, siis on sul ilmselt mõistlikum arve laekumist oodata.

Kui kiiresti ma arve müümisest tekkiva raha kätte saan?

Kliendi ja halduri kiire koostöö korral võib teekond esialgsest taotlusest reaalse väljamakseni kesta vaid kuni 24 tundi.

Kui juba oled Finora klient, siis teeme korrektse arve korral ülekanded kohe – üldjuhul mõne minuti jooksul!

Kas arvetele on mingid nõudmised?

Arved tuleb koostada tavapäraselt ning neile tuleb vaid lisada nõude loovutamise teade. Sa ei pea sõnastuse ega formaadiga ise vaeva nägema, me saadame loovutamise teate sulle peale faktooringulepingu sõlmimist – sinu mure on vaid allkiri anda.

Kas ka alles alustav ettevõte saab arveid müüa?

Jah!

Üldjuhul oleme tugeva ostja (ehk sinu kliendi) puhul valmis rahastama ka äsja loodud ettevõtte arveid.

Hakkame tööle ja unustame laekumata müügiarvete stressi!

Pole mingi ime, et Finora faktooring on Eesti väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks üha populaarsem lahendus. Hetkel saame uhkusega teatada, et vaid 4 aasta jooksul on Finora rahastanud arveid 50 miljoni euro väärtuses. See tähendab tuhandeid kokkuhoitud päevi ootamiselt ja närvitsemiselt, kas raha ikka laekub õigel ajal!

Meie portfell on kirju – oleme rahastanud nii 400 000 ja rohkemagi euro väärtuses arveid, aga ka neid, mis jäävad alla paari tuhande euro.

Populaarseimad valdkonnad on ehitus ning hulgi- ja jaekaubandus, aga ka näiteks mäetööstus, töötlev tööstus, tootmine, veoteenused ja muud abitegevused ja vahendamine.

Võta meiega ühendust, vaatame su müügiarvetele koos otsa ja lahendame ettevõtete ühe peamise probleemi – laekumata müügiarved!

Finora