Miks on hea võtta hüpoteeklaen väljastpoolt traditsioonilist panka?

Tänaseks peaks selge olema, et rahamaailm ei jagune headeks pankadeks ning kasuahneteks kiirlaenukontoriteks.

Finantssektor on oluliselt värvide- ja varjundite rohkem, isegi kui see traditsioonilistele pankadele ei meeldi. Suured pangad on positsioone kaotamas nii meil kui mujal maailmas. Uute konkurentide kiirlaenuandjateks tembeldamine on kohatu ja pankade ainuvõimu see ei taasta.

Tegelikkus on vastupidine: järjest rohkem inimesi ja väikeettevõtteid peab panga nimest olulisemaks paremaid tingimusi ja otsustamise kiirust. Ja just tingimuste osas suudavad uued krediidiandjad klassikalistest pankadest paindlikumad olla.

Suurpankade laenutooted on reeglina rangelt piiratud. Ühest küljest on nende tingimused ajale jalgu jäänud, teisest ahendavad suurpangad laenu kasutamise võimalusi. Mis on 2021. aastal täiesti mõistetamatu: krediidiandja ülesanne peaks olema klientidel appi tulla, mitte neile igal võimalusel seletada, miks inimene või ettevõte laenu ei saa.

Finora filosoofia on risti vastupidine. Me oleme veendunud, et 21. sajandi majandus eeldab 21. sajandi laenutooteid. Inimesed ja ärid on erinevad ning ajal, mil suurpangad oma laenupoliitika paika panid, polnud veel õiget e-kaubandustki.

Täna räägime hüpoteeklaenudest ehk laenust, mille tagatiseks on kinnisvara.

Millisel juhul on mõistlik pöörduda hüpoteeklaenu saamiseks kaasaegsete finantsinstitutsioonide poole? Siin on kümme levinumat:

1. Sa tahad suvilat renoveerida, kuid ei soovi seda oma püsielukohaks muuta, seega ei sobi suvila tagatiseks. Sel juhul saab võtta oma linnakorteri või kodumaja tagatisel lisalaenu ja kasutada laenuraha oma äranägemise järgi.

2. Sa soovid luua oma pereäri. Sulle võib tunduda, et sinu idee on maailma parim, kuid pankadele on oma visiooni „mahamüümine” raske. Isegi EAS on skeptiline, sina näed oma äriidees aga suurt potentsiaali ja oled valmis kodu tagatisel laenu võtma.

3. Soovid laene konsolideerida. Oled teinud ebamõistlikke otsuseid ning võtnud kõrge intressiga väikelaene mitmelt pakkujalt. Võta üks laen soodsamatel tingimustel ja maksa kallimad laenud tagasi – sinu igakuised maksed vähenevad!

4. Sa plaanid soetada auto otse välismaalt. Unelmate auto on olemas, kuid traditsioonilised liisinguettevõtted jonnivad.

5. Tahad soetada kinnisvara välismaal. Kas oled juba ammu unistanud oma isiklikust pesast päikeserannikul, kuhu saaks aastaringselt patareisid laadima sõita? Võta hüpoteeklaen oma Eesti kodu tagatisel ja tee unistus teoks.

6. Sa tahad tasuda välismaal õppiva lapse ülikooli õppemaksu. Kool on juba lõpusirgel, kuid viimane osa õppemaksust on puudu.

7. Sul on vaja ootamatute väljaminekutega toime tulla. Kui oled väikeettevõtja ning sul tekib ettenägematu kulu, mis pole su äritegevusega otseselt seotud, on „kodupangast” praktiliselt võimatu laenu saada.

8. Oled põllumees ning saabunud on aeg teha kevadtöid, vabade vahendite puudumise tõttu ei jätku sul aga ei seemet ega väetist.

9. Tahad kodu osta, kuid traditsiooniline pank arvab, et su uus kodu paikneb neile sobimatus asukohas ja laenusumma jääb alla nende miinimumi. Meie käest saadava hüpoteeklaenu abiga on sul ikkagi võimalik kodu soetada.

10. Sul on vaja kaasomaniku osa välja osta. Oled teinud koos teise inimesega äri, kuid otsustate ühise tegutsemise lõpetada. Äripartneri osaluse väljaostmine hüpoteeklaenu abiga võib osutuda kõigi jaoks parimaks lahenduseks. Reeglina osutubki.

Need on vaid kümme levinumat põhjust, miks aina enam inimesi Finora poole pöördub. Loomulikult on olukorrad erinevad ja kindlasti leidub veel teine sama palju asjaolusid, miks hüpoteeklaenu kaaluda tasub.

Võta meiega ühendust, vaatame ühiselt su vajadustele otsa, hindame kõiki laenamisega kaasnevaid aspekte ning saad seejärel juba otsuse teha. Meie oleme kohtumiseks igatahes valmis!

Finora