Mis teeb ettevõtte edukaks? Vastus on ootamatu.

Ainus asi, mis tänapäeva äris töötab, on klienditeenindus.

Sellest on viimasel ajal palju räägitud ja põhjusega. Maailm on jõudnud kohta, kus millegi uue ja enneolematu väljamõtlemine näib pea võimatu. Kõik on juba ära tehtud ja isegi kunstis toimub areng tsükliliselt – uued põlvkonnad taasavastavad vanu stiile ja tehnikaid ning teevad need enda „omaks”, midagi erakordselt uut pole aga ka kõige avangardsemana mõjuvas teoses.

Äris on olukord isegi armutum.

Turule ilmub tuhandeid väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid aastas, kuid tõeliselt revolutsiooniliste toodete või teenustega tulevad välja üksikud. Siin pole midagi imestada, sest isegi maailma suurimad firmad nagu Apple või Google ei suuda inimesele enam uusi vajadusi välja mõelda, et neid siis oma toodetega rahuldama hakata.

Ometi toimub maailma ja Eesti majanduses areng ning suuresti toetub see nähtusele nimega „klienditeenindus”.

Üht ja sama toodet või teenust võib pakkuda kümme Eesti firmat, tõeliselt edukad on neist aga pelgalt kaks või kolm. Miks?

Kuidas õnnestub mõnel ettevõttel seatud eesmärgid täita, paljud vaevlevad aga klientide puuduses?

Vastus on lihtne: tark ettevõtja teab, et tema äri edu ei seisne uue ja maailmamuutva idee väljamõtlemises, vaid olemasolevatele parema klienditeeninduse lisamises. Meie siin Finoras teeme just täpselt seda: sarnaseid tooteid ja teenuseid pakuvad paljud, meie pakume neid lihtsalt paremini. Või vähemasti püüame pakkuda. Klientide igapäevast tagasisidet kuuldes näib see ka õnnestuvat.

Kuidas sina suudaksid oma ettevõtte klienditeeninduse tõeliseks müügirusikaks muuta?

Tuleb mõista, miks on klienditeenindus see, mis su konkurentidest edukamaks muudab. Esimene ja meie hinnangul kohustuslik samm on ära vaadata allolev Warren Buffetti kõne.

Finora inimestele mõjus see vägagi inspireerivalt ja kui su tänases päevas leidub 16 vaba minutit, investeeri need kohe Buffetti kõnesse – paremini kasutatud aega võib tikutulega otsida.

Finora