Põllumajandustehnika liising

Faktid ei pea olema igavad. Mõnikord võivad faktid koguni lõbusad olla. Eriti muidugi siis, kui need sinu ettevõtet puudutavad. Täpsemalt sektorit, milles sa toimetad.

Siin need on, mõned lõbusad/üllatavad faktid. Näis, kas need ka sinu ettevõtlusvaldkonnaga haakuvad:

Eesti eelmise aasta teraviljasaak oli 1 285 749 tonni

Ainuüksi kartuleid korjati siinsetel põldudel 71 170 tonni

2021. aasta seisuga on Eestis kasutusel 986 672 ha põllumajandusmaad

2021. aastal esmaregistreeriti Eestis 831 traktorit! Lugesid õigesti: mitte 8 ega 80, vaid üle 800 esimest korda arvele võetud traktori!

Põllumajandus pole mingi surev nišibisnes, vaid Eesti rahvale südamelähedane majandusharu. Inimene peab sööma ning terve inimene peab sööma kvaliteetset toitu. Seda pakuvad justnimelt kohalikud põllumehed ning Finora teeb kõik, et siinsed põllumehed maailma parimate masinatega töötada saaksid.

Põllumajandustehnika liising ei pea olema keeruline – hoopis vastupidi!

Sinu ettevõtte vaba rahavoog suureneb pea kaks korda

Põllumajandustehnika soetamine käib Eestis reeglina nii, et ostja maksab müüjale mingi osa kokkulepitud hinnast ettemaksuna ja hakkab seejärel masinat rentima. Ehk siis toimub ülejäänud osa tasumine kuumaksetena.

Meie klientide kogemus aga näitab, et kui taoline järelmaks või rendileping Finora põllumajandustehnika liisinguks ümber vormistada, väheneb kuumakse märkimisväärselt. Sinu ettevõtte vaba rahavoog suureneb sedakaudu mõnikord suisa kaks korda, üksikutel juhtudel veel rohkem. Pole paha. Eriti nii konkurentsitihedas sektoris nagu põllumajandus.

Finora klientidel on õnnestunud meie põllumajandustehnika partnerite ja maaletoojate kaudu soetada nii uut kui kasutatud tehnikat:

traktorid
kombainid
koristusmasinad
randaalid jne

Samuti oleme oma klientidele pakkunud niinimetatud tagasirendi teenust: Finora abiga saad varem väljaostetud seadmeid meie käest „uuesti” rentida. Tagasirendi põhimõte võimaldab sul käibevahendid masina alt vabastada, et neid siis ettevõtte arendamisega seotud olulisteks tegevusteks kasutada.

Vähe sellest: kui Finora klient leiab müügikuulutuse alusel sobiva tehnika, oleme valmis selle ostma ka neilt müüjatelt, kes ei ole ametlikud maaletoojad või müügiettevõtted. Vajadusel töötame isegi eraisikutest müüjatega. Nii muutuvad sinu võimalused veelgi suuremaks ning sa võid olla kindel, et saad oma masina täpselt sellistel tingimustel, mis sulle sobivad.

Paindlikkus, paindlikkus ja veel kord paindlikkus

Kuna põllumajandus on suuresti hooaegadest ja ilmast sõltuv sektor, pakub Finora oma klientidele paindlikke maksetingimusi. Me saame tagasimaksed jaotada graafikusse nii, et väiksema sissetulekuga perioodile langeksid väiksemad liisingumaksed ja vastupidi – kui käive tõuseb, saad teha suuremaid makseid.

Erinevalt suurtest pankadest suudame meie liisida ka seadmeid, mille müüja asub väljaspool Eestit. Tõsi – taoline praktika on pigem erandlik ning eeldab meie ja sinu vahelist varasemat head koostöökogemust. Kui see on olemas, saame sulle aga veel mitu sammu vastu tulla.

Üldiselt eelistab Finora tehnikat, mida on võimalik Transpordiameti registris arvele võtta. Vajadusel saame aga siingi erandeid teha – me vaatame iga taotluse individuaalselt läbi. Klient pole meie jaoks tüütu kohustus to-do list’is, vaid partner ja sõber, kelle edust sõltub ka meie ehk Finora edu.

Eeldused ja tingimused

Finora läheneb igale liisingutaotlusele võimalikult paindlikult. Me tahame saada aru sinu äri omapärast ning sellest tulenevalt parimat võimalikku lahendust pakkuda.

Üldised reeglid põllumajandustehnika liisingu taotlejale on aga järgmised:

– sinu ettevõte on tegutsenud vähemalt aasta (kui vähem, siis peaksid olema võimeline näitama, millised on sinu tegevusplaanid ja millise ajaga plaanid käibe või kasumi kasvuni jõuda; ning kuidas meie abiga liisitav vara sellele kaasa aitab)

– alustuseks küsime sinult alati:

eelmise majandusaasta aruannet

värskemaid finantsdokumente (eelmise või üle-eelmise kuulõpu seisuga bilanssi ja kasumiaruannet)

lühikest kirjeldust ettevõtte tegevuse ja plaanide kohta

seadme või muu vara hinnapakkumist või viidet müügikuulutusele

– Finora pakub reeglina kapitalirenti tähtajaga 1–5 aastat (liisinguvõtja omandab vara liisinguperioodi jooksul, vara hakkab olema liisinguvõtja bilansis liisingulepingu sõlmimise hetkest, kuid omandiõigus kuulub Finorale viimase liisingumakse laekumiseni); erandina saame pakkuda ka kasutusrenti

– reeglina teeb Finora esimese hinnangulise liisingupakkumise 1–2 päeva jooksul alates dokumentide laekumisest ja esmase analüüsi tegemisest

– meie pakkumise tingimused (intress, sissemakse suurus, jääkmaksumus liisingperioodi lõpus ja lepingu periood) sõltuvad peamiselt taotleja finantsilisest seisust, vara iseloomust ja turuväärtusest võrreldes ostuhinnaga; soodsamaid tingimusi on võimalik saada siis, kui oled valmis pakkuma lisatagatisi, näiteks juhatuse liikme isiklikku käendust

– kui tingimused sulle laias laastus sobivad, vajame mõningaid lisadokumente: isikut tõendava dokumendi (ID-kaardi) koopiat, mõnikord ka ettevõtte pangakonto väljavõtet, käenduse puhul juhatuse liikme isikliku pangakonto väljavõtet

– spetsiifilisema seadme puhul on abi ka sinu äriplaanist, mis näitab, millises suunas ja kui kiiresti su ettevõte liigub ning kuidas sinu firma juhtkond mõtleb

Kuidas põllumajandustehnika liisimist alustada?

Lihtsaim viis oma ettevõttele põllumajandustehnikat liisida on meie kodulehel. Kliki siia ning esita oma taotlus veebis. Võtame sinuga esimesel võimalusel ühendust ning vaatame su firma olukorrale ja vajadustele koos otsa.

Kui oled mõne müüja juures tehnika soetamist uurimas või temaga kokkulepet saavutamas, võid taotluse ka müüja kaudu meile esitada.

Ning loomulikult oled alati oodatud meile helistama või Finora kontorist läbi astuma. Küsija suu peale ei löö me mitte kunagi, eriti muidugi siis, kui küsija on Eestis tegutsev väike või keskmise suurusega ettevõte!

Head põllumajandustehnika liisimist! Ja veel paremat ettevõtte arendamist!

Finora