Tasuta vahendid, mida on väikeettevõttel hea turunduses kasutada

Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete turundus on imelihtne! Mis seal siis niiväga ikka, eks ole? Teed Facebooki-lehe, paned paar postitust üles, ning jääd ootama, kuidas tellimused ja kasum aknast sisse hakkavad voolama!

Tegelikkuses on turundus muidugi keerulisem, kui esmapilgul tundub. Eriti just väikese ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks, kel puuduvad suurfirmade eelarved ja ressurss.

Sestap oleme Finoras võtnud südameasjaks oma klientide aitamise – nii jõu kui nõuga, antud juhul viimasega. Oleme kirjutanud turundusest ning viimati tutvustasime viit kriitilise tähtsusega turunduspõhimõtet, mida iga väikeettevõtte juht teada ja järgida võiks:

Keskendu kindlatele eesmärkidele

Hoia sisu oma veebis

Investeeri reklaamidesse

Püüa potentsiaalsete klientide infot

Mõtle välja oma kliendi persona

Et neid ja teisigi turundustegevusi paremini ellu viia, näitame sulle täna paari tasuta lahendust, mis sul oma tooteid või teenuseid hõlpsamini turundada aitavad. Tõsi – paljud tasuta lahendused on tasuta vaid teatava piirini ning täiuslikumate versioonide eest tuleb maksta. Ent kusagilt peab ettevõtja alustama ja tasuta versioonid pakuvad tihtilugu piisavalt võimalusi, et turundus hooga käima saada.

Siin on meie tänased soovitused:

Iconosquare

Oleme alati rääkinud, et turunduses tuleb panustada tegevustele, mis töötavad. Kõlab lihtsalt ja iseenesest mõistetavalt, kuid on pahatihti keerulisem. Kuidas teada, millised kampaaniad edu toovad ja millised mitte?

Iconosquare on tööriist, mis aitab lihtsa analüütika abil oma kaubamärki Instagramis tutvustada. Instagram on populaarsuselt teine sotsiaalvõrgustik maailmas, mõne vanuserühma seas lausa esimene. Kui sind pole Instagramis, pole sind olemas. Kasuta Iconosquare’i ning optimeeri oma brändi kohalolekut ja nähtavust Instagramis.

Adobe Spark

Et oma tooteid ja teenuseid tutvustada ja turundada, tuleb luua sisu, mis sind ja sinu ettevõtet autoriteedina brändib. Üks asi on sisu loominguline pool, ent asi peab ka hea välja nägema!

Adobe Spark on kolmest rakendusest koosnev lahendus: Spark Page, Spark Post ja Spark Video, mis võimaldavad luua erinevate teemadega graafikat, veebilehti ja videoid. Enam pole sul vaja olla professionaalne monteerija või küljendaja – Adobe Spark teeb enamuse sinu eest ära!

Wistia

Vladimir Iljitš Lenin ütles kuulsad sõnad: „Kuni rahvas on kirjaoskamatu, on kõikidest kunstidest kõige olulisemad filmikunst ja tsirkus.” Lenin oli nagu oli, rahvas pole enam ammu kirjaoskamatu, kuid liikuva pildi mõju on siiani maagiline. Ükski ettevõte ei saa hakkama korraliku videosisuta ja lisaks tootmisele on vaja videot kusagil ka hoida ehk hostida.

Wistia on võimas video-hostingu platvorm, mis laseb sul videoid reklaamivabalt majutada. Lisaks garanteerib Wistia sujuva taasesituse ning pakub analüütikat, mis aitab sul videoturunduse tegevusi veelgi paremini sihtida.

HubSpot

Kuna Facebook ja teised sotsiaalmeediakanalid oma algoritme pidevalt muudavad ja postituste parema nähtavuse eest aina rohkem raha küsivad, siis on korralike meililistide ehitamine muutunud olulisemaks kui kunagi varem. Iga ettevõtte sisuturunduse peamisi eesmärke on ehitada mahukas meililist.

HubSpoti tasuta turundustööriistad aitavad just seda teha. Sa saad oma potentsiaalse kliendi kohta teada nii tema e-posti aadressi kui selle, kes ta on, kus töötab ja milliseid lehti su kodulehel vaatas. HubSpoti tasuta tööriistad võimaldavad jälgida inimeste liikumist sinu kodulehel ja kuigi see kõlab hirmuäratavalt, on taolise info abil palju parem oma kodulehte muuta ja arendada.

Proovi ja katseta, milline tööriist sulle kõige paremini sobib! Ja ole valmis sellekski, et asjad oodatust kiiremini paremuse suunas hakkavad liikuma! Järgmise korrani!

Finora