Kuidas kohe oma ettevõtet automatiseerida

Robotid tulevad ja võtavad kõik meie töö ära!

See hüüatus on aastaid inimeste huulil olnud. Ja kuigi mitmed ametid (kassapidajad näiteks) on automatiseerimise tulemusel tõesti ohtu sattunud, ei paista kardetud „robotite invasioon” kaugeltki nii hirmus nagu esmapilgul tundub.

Seda enam, et automatiseerimine ei tähenda „Terminaatori” filmidest nähtud roboteid, vaid võimalust oma ettevõte palju tulemuslikumalt tööle panna.

Vaatleme järgnevalt populaarsemaid automatiseerimise võimalusi, mida saab ka kõige väiksem ettevõte kohe täna kasutama hakata.

Projektijuhtimise vahendid

Lihtsamad projektid ei nõua juhtimiseks muud kui tavalist to-do-listi ehk niinimetatud kontrollnimekirja. Keerulised nõuavad aga planeerimist, ülesannete täpsustamist ja määramist, tähtaegade seadmist ja jälgimist. Siin tuleb appi projektihalduse tarkvara.

Projektijuhtimise tööriistade kasutamine on tõhus viis ülesandeid automatiseeritult lahendada. Internet on projektihaldustarkvara tööriistu täis – tuleb vaid guugeldada ja igaüks leiab endale täpselt nii tõhusa programmi, nagu tal vaja on.

Populaarsemad projektihaldustarkvara tööriistad on näiteks

Proofhub
Trello
Asana
Zoho Projects

Müügi ja turunduse automatiseerimine

Müügi ja turunduse automatiseerimiseks kasutatakse tänapäeval tehnoloogiat, mis haldab automaatselt turundustoiminguid ja multifunktsionaalseid kampaaniaid erinevates kanalites.

Klientidega suhtlemisel on oluline inimestele võimalikult isiklikult läheneda. See on lihtne, kui kasutada kliendiandmete klassifitseerimise ja segmenteerimise automatiseerimist võimaldavaid tööriistu. Neid on turul sadu ja sadu – klientide automatiseeritud ja isikupärastatud sõnumitega sihtimine pole kunagi nii lihtne olnud.

Populaarsed müügi ja turunduse automatiseerimise tööriistad on näiteks

Klienditeeninduse automatiseerimine

Klienditeenindus on 21. sajandi turundus. Maailm on jõudnud kohta, kus millegi uue ja enneolematu väljamõtlemine näib pea võimatu. Turule ilmub tuhandeid väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid aastas, kuid tõeliselt revolutsiooniliste toodete või teenustega tulevad välja üksikud.

Siin pole midagi imestada, sest isegi maailma suurimad firmad nagu Apple või Google ei suuda inimesele enam uusi vajadusi välja mõelda, et neid siis oma toodetega rahuldama hakata. Ometi toimub maailma ja Eesti majanduses areng ning suuresti toetub see nähtusele nimega „klienditeenindus”.

Klienditeenindus on viimastel aastakümnetel läbinud dramaatilise arengu, kuna paljud kanalid – telefonikõned, e-kirjad, vestlusaknad, suhtlus sotsiaalmeedias ja nii edasi – nõuavad haldamist. Mida automatiseeritumalt see kõik toimub, seda tõhusamalt klienditeenindus su ettevõtet toetab.

Populaarseim viis klienditeenindust automatiseerida on nn chatbotid ehk vestlusrobotid. Põhimõtteliselt on chatbot tarkvara, mis pakub e-kaubanduse ja ettevõtete veebisaitide külastajatele ööpäevaringset automatiseeritud tuge. Vestlusrobot võtab vastu sisendi (ehk kliendi küsimuse) ja annab vajaliku teabe (ehk kliendile vastuse). Vajadusel saab chatbot kliendi klienditeenindaja juurde suunata.

Niinimetatud CCaaS (contact center as a service) süsteemid on aga pilvepõhised tarkvaralahendused, mis aitavad klienditeenindajatel hoida inimestega sidet mitmes kanalis, kiiresti ja tõhusalt reageerida ning kliendisuhete haldamisega tegeleda, samal ajal teavet tulevaseks suhtluseks salvestades.

Popimad CCaaSi lahendused on näiteks

E-kirjade automatiseerimine

Enamik töötajaid veedab e-kirjade programmis tunde: kirjad tuleb vastu võtta, sorteerida ja paljudele ka vastata. Paljud e-kirjad, mis igapäevaselt meie postkasti maanduvad, ei ole meie põhiülesannete seisukohast üldse olulised.

Aja säästmiseks ja tootlikkuse suurendamiseks kasutab üha enam ettevõtteid automatiseerimistarkvara, mis aitab töötajatel oma e-kirjadega hakkama saada: automaatseid vastuseid saata, kirjad konkreetsetesse kaustadesse suunata ja nii edasi. Iga e-kirja käsitsi haldamise asemel aitab automatiseeritud töövoog inimestel vaid asjakohaseid sõnumeid näha ning neile kiiresti ja tõhusalt vastata.

Robot on töötaja sõber, mitte vaenlane

Automatiseerimine on tegelikult töötaja sõber – see aitab sõbralikku töökeskkonda luua ning tekitab rohkem aega ja vabadust oma ülesannetele loominguliselt läheneda. Mis toob omakorda kaasa kõrgema tootlikkuse.

Töötajate tootlikkus ja kaasatus on eduka ettevõtte jaoks üliolulised. Töötajate kõrge kaasatusega ettevõtted on 21% kasumlikumad ning töö automatiseerimine võib parandada töötajate rahulolu ja organisatsiooniga seotust – seegi on iga eduka ettevõtte alus!

 

Finora