Ükski loomeprojekt ei pea enam rahastuse taha jääma!

Kirjutasime mõne aja eest Eesti pöördumatult muutunud ettevõtluskeskkonnast. Täna mõtlevad veebi minekule ka need firmad, mis siiani pelgalt offline-müügile keskendusid. Kallite müügipindade rentimine on jõukohane vähestele ja pandeemia tingimustes pole nende üüripindadega ka midagi peale hakata.

Piirangud muutuvad pidevalt ja kuidagi on vaja selles tohuvabohus ellu jääda kõigil, eriti aga Eesti väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel ehk meie majanduse tegelikul alusel. Veebi kolimine on vajalik samm, ent digilahendused ei teki iseenesest, iga virtuaalne töövahend maksab raha.

Keegi peab selle kinni maksma. Kes?

Eks ikka ettevõtja ise. Aga mis saab siis, kui sinu ettevõte toimetab loomemajanduses?

Esiteks ei pääse seegi sektor olulistest muudatustest: virtuaalsed muuseumikülastused, kontserdid ja näitused on saamas igapäevaseks tegelikkuseks ja karta on, et lähiajal see trend pigem kasvab. Moodsad lahendused eeldavad investeeringuid, sest ega elav muusika või kõrge kvaliteediga kunst iseenesest internetti teki.

Teiseks on loomeprojektidel palju keerulisem vahendeid leida kui stabiilset käivet tootval tootmisettevõttel. Loomeprojektid sõltuvad suuresti riiklike rahastajate ja hooandjate tahtest ning kuigi paljud ideed on leidnud vajaliku kapitali, jääb suurem osa toetuseta. „Uues reaalsuses” ehk Covidi tingimustes tuleb aga ellu jääda kõigil.

Kuidas?

Appi tuleb loomelaen ehk jõukohane laen neile, kes loovad. Enam ei pea ükski loomeprojekt rahastuseta jääma. Loomelaen on suunatud väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis tegutsevad kultuuri- ja loomesektoris, näiteks arhitektuuris, audiovisuaalsektoris (filmid, telesaated, animafilmid, videomängud ja multimeedia), disainis, kirjastamises ja nõnda edasi.

Riiklikud toetused ja fännide annetused on toredad, kuid äärmiselt ebakindel rahastusallikas. Finora Capitali ja Euroopa Investeerimisfondi koostöös pakutav loomelaen aitab rahastada loomeprojekte, mis jääksid muidu ellu viimata.

Viimase 12 kuu jooksul oleme aidanud muusikatööstust, filmindust, festivalide korraldajaid, raamatukirjutajaid ja disainereid. Kliki siia ja loe põhjalikumalt. Ning esita seejärel avaldus – kõigi vajalike dokumentide olemasolul anname laenuotsuse teada paari päeva jooksul.

Finora